Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Sterowanie maszyn i budowa szaf elektrycznych

Nasze wszystkie urządzenia i linie produkcyjne wyposażone są w kompletny układ sterowania – szafy elektryczne, płyty z pneumatyką, pośrednie skrzynki sygnałowe oraz pulpity sterownicze zapewniające interakcję operatora z maszyną.

Elementy te wykonywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb projektu: umiejscowienie na maszynie, kierunek wyprowadzenia przewodów czy ich kolorystyką. Wszelkie elementy sterowania uzgadniane są bezpośrednio z klientem i jeśli to możliwe mają odzwierciedlenie w jego specyfikacji. Każde odstępstwo od specyfikacji jest na bieżąco uzgadniane. Przy braku specyfikacji zastosowane zostają elementy jakie wg naszej wiedzy i doświadczenia najlepiej sprawdzą się w określonych warunkach pracy.

Zarówno elementy elektryki (przewody, złącza, elementy sterownicze) jak i hydrauliki i pneumatyki (węże, zawory) są szczegółowo opisane w dokumentacji. Oznaczenia i komunikaty na panelu HMI również wykonywane są w wersjach wielojęzycznych – w zależności od kraju gdzie maszyna będzie pracować. Jej miejsce przeznaczenia brane jest również pod uwagę przy projektowaniu szafy elektrycznej – uwzględniane są odpowiednie napięcia sterujące i zasilające a także przepisy związane z prowadzeniem czy kolorystyką przewodów obowiązujące w danym kraju.

Możliwe jest również wykonanie szaf elektrycznych oraz innych elementów sterujących na indywidualne zapytanie wg. projektu klienta.