Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

ISKRA ZMiŁS oraz Politechnika Świętokrzyska podpisały umowę o współpracy

ISKRA ZMiŁS oraz Politechnika Świętokrzyska podpisały umowę o współpracy
Opublikowany: Czerwiec 2021

ISKRA Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o. oraz Politechnika Świętokrzyska podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz rozwoju innowacyjnych projektów. Przedstawiciele branży produkcyjnej oraz kieleccy naukowcy będą pracować nad wykorzystaniem nowych technik wytwarzania, w tym metod laserowych w przemysłowej obróbce metali i innych materiałów. Porozumienie umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży w kieleckiej firmie zajmującej się produkcją maszyn i wyrobów łożyskowych.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 17 czerwca 2021 r. w gmachu Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Uczelnię reprezentował dr hab. Jakub Takosoglu, prof. PŚk - Dziekan Wydziału. Z ramienia kieleckiej firmy umowę podpisał Zarząd Spółki - Michał Bujnowski, Prezes Zarządu oraz Andrzej Mikina, Wiceprezes Zarządu. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Politechniki - dr hab. inż. Norbert Radek, prof. PŚk oraz dr hab. inż. Rafał Jurecki, prof. PŚk.

Porozumienie o współpracy zakłada wspólne działania Iskry i PŚk na rzecz transferu wiedzy i doświadczeń, którego celem jest rozwój innowacyjnych projektów technologicznych. W ramach współpracy planowane są między innymi prowadzenie prac naukowo – badawczych w zakresie nowych technologii, w tym ubieganie się o wspólne projekty oraz współpraca w zakresie kształcenia, w tym staże i praktyki. Studenci będą mogli poznać specyfikę pracy w firmie produkcyjnej oraz uczyć się od doświadczonych pracowników. 

“Iskra stawia na ciągły rozwój, dlatego też jesteśmy w stałym kontakcie z uczelnią techniczną jaką jest Politechnika Świętokrzyska. Cieszę się, że wspólnie będziemy realizować inicjatywy badawcze, które pozwolą na wymianę doświadczeń w zakresie wykorzystania nowych technik wytwarzania w obróbce metali. Dodatkowo, dzięki porozumieniu, młodzi ludzie będą mogli zdobywać pierwsze doświadczenia właśnie w naszej firmie. Mamy nadzieję, że uda się wśród nich, znaleźć naszych przyszłych pracowników.” - powiedział Michał Bujnowski, Prezes Zarządu ISKRA ZMiŁS Sp. z o.o.

 


Skontaktuj się z nami!


Budowa i remonty maszyn, automatyzacja produkcji:
Tel: +48 41 367 03 20


Produkcja części maszyn, RK Rose Krieger, Speedy Block:
Tel: +48 41 367 03 21


Łożyska specjalne:
Tel: +48 41 367 03 22


Email: info@iskra-zmils.com.pl


Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:3834 Wróć

Pozostałe aktualności