Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Łożyska specjalnego zastosowania w maszynach rolniczych

Łożyska specjalnego zastosowania w maszynach rolniczych
Opublikowany: Czerwiec 2021

Branża rolnicza to jedna z wielu branż, dla których łożyska i elementy łożyskowe stanowią nieodzowny element funkcjonowania...

Jako polski producent łożysk specjalnego zastosowania wiemy, iż coraz większym zapotrzebowaniem cieszą się łożyska niestandardowe, opracowane w odniesieniu do potrzeb Klienta.

Dlatego staramy się wspomóc naszych odbiorców nie tylko naszymi standardowymi produktami, ale także znaleźć rozwiązania i produkty, które sprawią, że maszyny i urządzenia rolnicze staną się bardziej wydajne, mniej awaryjne, a ich konserwacja nie będzie aż tak czasochłonna. Wraz z naszymi klientami tworzymy projekty nowych produktów łożyskowych oraz ulepszamy dostępne w ofercie łożyska pracując na wspólny sukces.

W naszej ofercie podsiadamy m.in. sprzęgła toczne jednokierunkowe OŁT służące do przenoszenia momentu obrotowego w jednym kierunku, pozwalając przy tym na swobodny ruch względny w drugim kierunku. Sprzęgła te nie są jednak przystosowane do przenoszenia jakichkolwiek sił osiowych (wzdłużnych), zarówno w eksploatacji jak i podczas montażu.

 sprzęgło toczne jednokierunkowe

Działanie sprzęgieł tocznych jednokierunkowych polega na klinowaniu wałeczków między pierścieniem zewnętrznym, a odpowiednio ukształtowanym (tzw. gwiazda) pierścieniem wewnętrznym. Powierzchnie robocze obu tych pierścieni tworzą kąt samohamowny. Wałeczki dociskane są indywidualnie do bieżni pierścieni za pośrednictwem sprężynek i popychaczy, co pozwala na uzyskanie bezzwłocznego zadziałania, a "kąt martwy" wynikający tylko ze sprężystych odkształceń elementów sprzęgła, jest praktycznie bliski zera.

Skontaktuj się z nami!

Łożyska specjalne:
Tel: +48 41 367 03 22

Email: info@iskra-zmils.com.pl

Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:4172 Wróć

Pozostałe aktualności