Przebywając na stronie, akceptujesz jej warunki ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Jesteśmy z Wami 30 lat!

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

ISKRA_logoZakład Maszyn
i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Iskra ZMiŁS wspiera działania naukowe Politechniki Świętokrzyskiej

Iskra ZMiŁS wspiera działania naukowe Politechniki Świętokrzyskiej
Opublikowany: Marzec 2021

Firma Iskra ZMiŁS Sp. z o. o., udzieliła wsparcia przy tworzeniu pracy naukowej pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Dwóch ekspertów kieleckiej uczelni wyższej, dr hab. inż. Norbert Radek, prof. PŚk oraz dr inż. Piotr Sęk, stworzyło monografię pod Swoją redakcją na temat zagadnień związanych z technologią inżynierii mechanicznej. Do konsultacji zaprosili pracownika firmy Iskra ZMiŁS - Andrzeja Mikinę, Wiceprezesa i Dyrektora ds. Handlowo-technicznych.

Naukowcy z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn na Politechnice Świętokrzyskiej, wraz z pracownikiem firmy Iskra ZMiŁS, współpracowali przy ocenie możliwości wykorzystania teksturowania laserowego powłok DLC w celu uzyskania lepszych właściwości tribologicznych. Wnioski z obserwacji zostały przedstawione w pracy naukowej i mogą posłużyć do rozszerzenia wiedzy w zakresie obszarów zastosowań powłok DLC.

-Jako lokalny lider w zakresie produkcji specjalnych wyrobów łożyskowych oraz projektowania, produkcji oraz modernizacji maszyn, czujemy się w obowiązku do dzielenia się naszą wiedzą ze środowiskiem naukowym, a tym bardziej Politechniką Świętokrzyską. Cieszymy się, że pracownicy kieleckiej uczelni skorzystali z naszego doświadczenia oraz aparatury, co przełożyło się na stworzenie naukowej publikacji. Wiemy jak ważna jest współpraca środowiska naukowego i biznesowego, dlatego chętnie będziemy współpracować również przy innych projektach. – komentuje Andrzej Mikina, Wiceprezes oraz Dyrektor ds. Handlowo-technicznych Iskra ZMiŁS Sp. z o.o.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z tej pracy naukowej "Właściwości powłok DLC teksturowanych laserowo".

Monografia „Wybrana problematyka w technologiach inżynierii mechanicznej” pod redakcją dr hab. inż. Norbert Radek, prof. PŚk oraz dr inż. Piotr Sęk dostępna jest w siedzibie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Skontaktuj się z nami!

Budowa i remonty maszyn, automatyzacja produkcji:
Tel: +48 41 367 03 20

Produkcja części maszyn, RK Rose Krieger, Speedy Block:
Tel: +48 41 367 03 21

Łożyska specjalne:
Tel: +48 41 367 03 22

Email: info@iskra-zmils.com.pl

Zapraszamy do Kontaktu

Liczba wyświetleń:4296 Wróć

Pozostałe aktualności